CZ  |  EN  |  CN
:: Domů :: :: O Nás :: :: Nabídka poznávacích zájezdů ČR :: :: Malý průvodce Prahou :: :: Kontakt ::  
  
           
   Prague City Tour Nr. 1
   Délka 3 hodiny

Základní seznámení se Zlatou Prahou, ve kterém Vás seznámíme s historií a vývojem města od jeho založení do současnosti. Čtyři historické městské části na rozloze 900 ha Vám nabízejí více než 4.000 památek. Dovolujeme si Vás pozvat na malou exkurzi ….

Minibusem - Václavské náměstí, Staré Město, Židovské Město, Malá Strana
Pěšky - Pražský Hrad – základní cca 1h. - Staroměstské náměstí a jeho okolí

Možnosti rozšíření
- Pražský Hrad – prohlídka jednotlivých prostor – prodloužení o 1 až 2,5 hodiny dle rozsahu
- 1 hodina na lodi – okružka na lodi historickým centrem s možností občerstvení
- Vyšehrad – druhý pražský hrad , prodloužení o cca 1,5 h

   Večeře na Lodi
   Délka 3,5 hodiny, start 18:30

Strávíte s námi na lodi 3 hodiny, během kterých se vám z pohodlí paluby lodi naskytne neopakovatelný pohled na pražské památky a celé centrum Prahy v magickém večerním osvětlení. Večeře je formou bufetu po celou dobu plavby a budou Vám k ní hrát místní hudbu. (folklor music). Začátek od Čechova mostu

   Oběd na lodi
   Délka 2,5 hodiny, start 11:30

Strávíte s námi na lodi 2 hodiny, během kterých se vám z pohodlí paluby lodi naskytne neopakovatelný pohled na pražské památky a celé centrum Prahy. Oběd je formou bufetu. Začátek od Čechova mostu

   Noční Praha – Křižíkova fontána
   Délka 2 hodiny Vynikající zpestření Vašeho pobytu v Praze, během kterého můžete shlédnout představení Křižíkovy fontány, která byla vytvořena v 19 století a dosud své návštěvníky baví hudebním programem.

   Karlštejn
   Délka 4 hodiny

Výlet na monumentální gotický hrad postavený před 650 lety podle pověsti jako věrný obraz bájného Kamelotu krále Artuše uprostřed lesů. Hrad byl založen římským císařem a českým králem Karlem IV Lucemburským pro potřeby uložení korunovačních klenotů a ostatků svatých, které vášnivě sbíral.

   Karlovy Vary
   Délka 7 hodin

Největší a nejznámější české lázně. Jejich založení je spojeno s císařem Karlem IV roku 1358, kdy ve zdejších lesích lovil vysokou a jelen mu ukázal zázračnou studánku. Je zde 12 léčivých minerálních pramenů, které můžete ochutnat, největší je „Vřídlo“. Karlovy Vary prosluly rovněž jako nejlepší výrobci českého křišťálu a jemného porcelánu. ¨V případě zájmu je možné si jejich produkci prohlédnout ve specializovaných exhibicích a obchodech.

   Sklárna Nižbor
   Délka 4 hodiny

Necelou hodinu od Prahy se nachází malé městečko Nižbor na řece Berounce, přítoku Vltavy, kde se nachází jedna z nejlepších skláren v České republice. Během prohlídky sklárny se dovíte vše o historii výroby a produkci v našem regionu. Zblízka si prohlédnete sklářské pece a jednotlivé výrobní postupy, které se v průběhu století příliš nezměnily. Je zde možnost nákupu s výraznou slevou.

Možno spojit s návštěvou pivovaru v Plzni

   Plzeňský Pivovar
   Délka 4 hodiny

Pivo se vaří v Plzni, metropoli západních Čech od jeho založení v roce 1295. Ale pravá Plzeň, tak jak je v celém světě znám, byla poprvé vyrobena v roce 1842. Od toho okamžiku všechny pivovary světa se snaží jeho chuť a kvalitu napodobit. Během návštěvy se seznámíte s jednotlivými fázemi kvalitní výroby piva a pochopíte, proč je Pilsen Urquell tak oblíbený. Prohlédnete si muzeum výroby piva v České Republice.

Možno spojit s návštěvou sklárny Nižbor

   Kutná Hora
   Délka 6 hodin

Hodinu cesty na východ od Prahy najdete architektonicky velmi bohaté město Kutná Hora. Bylo založeno ve středověku na místě stříbrných dolů a v době rozkvětu patřilo mezi největší města Evropy. Díky těžbě stříbra soutěžilo s Prahou ve výstavbě monumentálních kostelů a dalších staveb. Katedrála Sv. Barbory měla být největší kostel v Českém království. Během prohlídky historického centra města uvidíte mnoho památek. Ve Vlašském dvoře neseznámíte s historií těžby stříbra a výrobou stříbrných mincí. Budevám rovněž objasněno proč se v Americe platí dolary a ne libarmi. Toto město je na seznamu památek UNESCO.

   Český Krumlov
   Délka 9 hodin

Město Český Krumlov, umístěné u řeky Vltavy v jižních Čechách, patří mezi nejvyhlášenější památky naší republiky. Více než 300 historických budov s dominantou jednoho z největších hradních komplexů u nás a katedrálou Sv.Víta vás určitě uchvátí. Zdejší obyvatelé úzkostlivě dbají na zachování historické atmosféry města. Podrobně si pohlédnete Hrad a historické centrum města. Během cesty jižními Čechami uvidíte nádhernou krajinu s lesy a zdejšímy vyhlášenými rybníky. Toto město je na seznamu památek UNESCO.

  
created by: SconderNet